تبلیغات
احیای سلامت مشهد - قرص آهن و فولیك اسید نتیجه عكس داد !!
 
احیای سلامت مشهد
عقل سالم در بدن سالم است
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : رضا یزدی
نویسندگان
نظرسنجی
چند درصد از سخنان دكتر روازاده را قبول دارید ؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بسم اللهّ  الرّحمن الرّحیم

الحمدللهّ  ربِّ العالمین و صلَّ اللّه  علی محمَّد و آله الطاهرین

 

 

برگرفته از وبلاگ عطاری ابا - 94

 

با وجود مصرف اجباری قرص آهن و اسیدفولیک :

کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال

در طول 10 سال اخیر!

آینده : موسسه (American Association of Pediatrics) در یك تحقیق كاملا محرمانه از كاهش شدید میزان هوش كودكان ایرانی زیر هشت سال در طول 10 سال اخیر خبر داد.

  

به گزارش خبرنگار آینده ، بخش هوش سنجی انجمن پزشكان كودك آمریكا در تحقیقات محرمانه بسیار وسیعی از دلایل هوش بسیار بالای كودكان و نسل های مختلف در ایران به نتایج عجیبی رسید كه آنها را مجبور كرد آن را تنها در سطح مراكز تحقیقات دانشگاهی منتشر كنند!

یكی از پزشكان ایرانی كه مایل به فاش شدن نامش نبود به خبرنگار آینده گفت:«این قدر نتیجه این تحقیق برای این مركز تحقیقاتی عجیب بوده و سرعت كاهش روند هوش كودكان زیر 8 سال ایرانی شدید بوده كه به عنوان نخستین مقاله تخصصی در این زمینه آن هم به صورت محرمانه منتشر شده است».

 

پزشك ایرانی كه این مقاله محرمانه را مطالعه كرده، در ادامه افزود:«‌براساس این تحقیق زاد و ولد در ایران در یك دوره 10 ساله مورد بررسی دقیق قرار گرفته و پس از آن مشاهده شده كه میزان هوشمندی كودكان زیر 8 سال در این سالها به سرعت رو به كاهش است، به حدی كه از ابتدای تحقیق هوش بچه ها با سرعتی نگران كننده از 100 شروع و در پایان به 85 رسیده است».

وی همچنین گفت:«از سوی دیگر تحقیق بر روی روند مهاجرت نخبگان به خصوص افراد نابغه ایرانی نشان می دهد این افراد پس از ازدواج در كشورهای كانادا و ایالات متحده فرزندانی بسیار باهوش را به ساكنان این كشورها اضافه میكنند».

 

تذکر:

با مصرف قرص آهن و اسید فولیک از میزان هوش کودکان کاسته و فقط به رشد قد و وزن آنها کمک می کند . در اصل انسان را به سمت یک حیوان قوی سوق می دهد. که در طول سالهای آموزشی از تحرک کافی برخوردار نیست و همچنین به کاهش هوشیاری و ذهنی او می انجامد.

بهترین جایگزین آهن می تواند خوردن شیره انگور و شیره کشمش باشد. که در صورت استفاده مادر، باعث ازدیاد شیر مادر و غنی شدن شیر مادر می شود. و چون شبیه ترین قند را به شیر مادر دارد، به نوزاد نیز می توان داد. ضمنا در صورتی که آهن به تنهائی مصرف شود رسوب آهن در کبد بوجود آمده و برای مصرف آهن باید مس بعنوان مکمل مصرف شود یعنی ظروف غذا مسی باشد و کفگیر آهنی در غذا مورد استفاده قرار گیرد.

و جایگزین اسید فولیک می تواند برنج قهوه ای ( سبوس دار ) و یا سبوس برنج و یا جوانه های مختلف باشد.

جالب است بدانید مصرف قرص آهن و اسید فولیک فقط و فقط 17 درصد از کم وزنی کودکان جلوگیری می کند.

مصرف قرص اسید فولیک موجب سرطان می شود.استفاده از فولیک اسید به صورت مکمل توصیه نمی شود و تامین اسید فولیک بدن از طریق برنامه های غذایی برای سلامت افراد، مطلوب تر است.

دکتر «پیام آزاده» در گفت و گو: استفاده زیاد از فولیک اسید به صورت مکمل ها ، به همان اندازه کمبود فولیک اسید مضر است.

وی با بیان اینکه مصرف فولیک اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان در پیشگیری از ابتلا به سرطان نقش دارد، گفت: ارتباط بین مصرف فولیک اسید و ابتلا یا عدم ابتلا به سرطان نیازمند انجام تحقیقات بیشتری در دوره زمانی طولانی مدت در جوامع مختلف است.

این متخصص سرطان یادآور شد: تحقیقات نشان داده است فولیک اسیدی که از طریق برنامه غذایی وارد بدن می شود برای سلامتی کافی است و نیازی به مصرف مکملهای اسید فولیک نیست.

وی گفت: اسید فولیک در ساختن سلول‌های جدید سالم بدن کمک می کند و مصرف کافی این ویتامین برای زنان باردار به منظور پیشگیری از بروز نقایص جدی مادرزادی در جنین ، ضروری است.

در یک تحقیق جدید که در نروژ انجام شده، محققان اعلام کردند: بیماران قلبی که مکمل‌های اسید فولیک و ویتامین ب۱۲مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان قرار دارند.

دبیر انجمن سرطان ایران در خصوص نتایج این تحقیق اظهار داشت: اثرات ضد سرطانی اسید فولیک بیشتر قابل قبول است.

وی اضافه کرد: استناد به نتایج چنین تحقیقاتی نیازمند ، انجام دادن این تحقیق در خصوص ارتباط بین مصرف مکمل های فولیک اسید و ابتلا به سرطان ، در جوامع مختلف و در دوره های زمانی طولانی مدت است.

شیر، پرتقال، بنشن مانند عدس، فرآورده های غلات و سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند کلم بروکلی و مارچوبه منابع غذایی اسیدفولیک است.

آیا می دانید بیش از 30 درصد کودکان و فرزندان جامعه ایرانی، با وجود اجبار در مصرف قرص آهن و قطره آهن مشکل کمبود آهن  و کم خونی دارند ؟

چرا؟

پس این همه هزینه های میلیاردی برای چیست؟

چون قرص آهن یک داروی غیر علمی و بر اساس مافیای دارویی غرب می باشد و  متأسفانه وزارت بهداشت نیز فقط و فقط مقلد منابع غرب می باشد. احادیث اهل بیت(ع) در خصوص رعایت نکات بهداشتی و تغذیه از نظر وزارت بهداشت فقط یک فرضیه و تئوری و غیر علمی است و در صورت اثبات آن توسط یک یهودی صهیونیست و یا یک موسسه غربی می تواند علمی باشد.

بعد از ۱۴۰۰ سال از ظهور اسلام و ۳۳ سال از انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی و  بعد از تثبیت انقلاب ،انتظار مردم از مسئولین بهداشت این است که اوامر و دستورات بهداشتی اسلام اجرا شود ولی گو اینکه باید استانداردهای قوم یهود ( قومی که به جز خود را در حد یک حیوان می پندارد و کشتن او را مجاز) برای مسلمانان علمی تر از احادیث اهل بیت معصوم و قرآن می باشد.

آنجا که دستور معصوم بر مصرف کشمش روزانه ۲۱ عدد می باشد. و آنجا که  در قرآن کریم سفارش شده است. خانم باردار و شیرده خرما مصرف کند.( حاوی آهن) یک فرضیه است. جالب است بدانید چند سال پیش در اصفهان، پزشکی به جرم گفتن نکته فوق (توصیه به مصرف خرما برای مادران شیرده) در معرض ابطال نظام پزشکی قرار گرفت و به دادگاه احضار شد.

اگر یک ایرانی مطلبی را اثبات یا کشف و یا اختراع کند مورد قبول وزارت بهداشت نیست. مگر اینکه یک موسسه یهودی صهیونیست آنرا تأیید کند.( مراکز علمی بین المللی در ضمینه دارو و درمان در انحصار سازمان های صهیونیستی می باشند)

قرص آهن هیچ اثر درمانی ندارد. و باعث رسوب آهن در کبد و بعدها دچار سیروس کبدی و همچنین از بین رفتن دندانهای بچه های این مملکت می شود. حتی در غرب نیز این دارو فقط به درصد کمی از بچه ها داده می شود. نه به همه . ولی اگر یک پزشک طب سنتی براساس تجارب و منابع علمی 10000 ساله ایرانی آب آهن تاب ( عرق آهن ) و یا كفگیر چدنی (حسوم) ویا نعل اسب آهنی را توصیه کند غیر علمی می دانند و باید در دادگاه محاکمه و جریمه شود.

لذا کفگیر آهنی و عرق آهن چون هیچ سود مادی برای یک یهودی صهیونیست در گوشه دنیا ندارد، غیر علمی است. و اگر بعدا یک کارخانه یهودی آن را تولید کند. آنگاه محصول ایرانی آنرا غیر بهداشتی دانسته و خارجی آنرا استاندارد.

چه باید کرد؟

 

امام صادق (ع) :

اسقوا اصبیانکم السویق فی صغرهم، ذالک ینبت اللحم و یشد العظم

به کودکانتان در خردسالی سویق( قاووت ) بدهید، چون گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند.

در طب سنتی حکمای ما برای جبران آن چه اندیشیده اند؟

1- اگر انسان اسیر تغذیه ناسالم و غیر طیب و غیر اصولی صنعتی نشود. دچار این بیماری نخواهد شد. 

2- با پرهیز از خوردن چای ( میوه جهنم ) دچار کمبود آهن نمی شویم.

3- می توان از ظروف چدن( قابلمه چدنی ) برای طبخ غذا استفاده کرد.

4-در ظرف غذا حین طبخ غذا استفاده از یک کفگیر آهنی و یا یک آهنی که قبلا گداخته شده باشد .

5- استفاده از آب آهن تاب ( عرق آهن ).

6- و مهمتر از همه عدم استفاده از لبنیات كارخانه ای.

7- مخالفت علنی و قاطع با مصرف قرص آهن و فولیك اسید .

لازم به ذکر است که بسیاری از دوستان که دچار مشکلات شدید کمبود آهن بوده اند . فقط به بند (1) و (2) و (6) عمل کرده و در مدت یک ماه با آزمایش خون مجدد تمام علائم کم خونی و کمبود آهن ناپدید شده است.

تهیه ظروف چدنی سالمترین و ارزانترین روش برای جبران کمبود آهن برای تمام اعضای خانواده می باشد. چون این ظروف یون آهن آزاد می کند. و به همراه مواد غذائی به اندازه مورد نیاز به بدن می رسد.ضمنا ظروف چدنی موجود در بازار توصیه نمی شود. چون آلومینیم فشرده است. که خود مضر می باشد و موجب کم عقلی و خرفتی در مغز انسان  و بیماری دیابت می شود. و یا ظروف چدنی خارجی، آلیاژ می باشد و یا لعاب غیر سالم دارد. لذا با مشارکت دوستان طرفدار غذای سالم و صنعتگران دلسوز شروع به تولید قابلمه چدنی سالم در شکل زیبا و سالم کرده ایم.

انشاء الله بتوان گامی مثبت برای جامعه ایرانی برداشته باشیم.

نوع مطلب : طب در اسلام، اصول زندگی سالم، ممنوعات عمومی، نقد پزشكی غربی (طب جدید)، درمان با غذا، 
برچسب ها : قرص آهن، اسید فولیك، فولیك اسید، هوش، بارداری، كم خونی، آهن، جایگزین قرص آهن، جایگرین فولیك اسید، جایگزین،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آذر 1395 09:56 ق.ظ
با زسلام بنده 23 سال دارم و از دوران کودکی دکتر ها به علت تالاسمی مینور تجویز فولیک اسید کرده اند چند سالی می شود هر روز فولیک اسید می خورم و الان فرزند دو ماهه دارم حالا با این اوصاف چه کار کنم که اثرش در بدنم از بین برود
رضا یزدی
سلام
از حب فولیک اسید طبیعی استفاده کنید. توجه داشته باشید که کارخانه‌ای نباشد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.